Festivalis „Roko naktys“, kuris šiemet privers plakti industrinę Klaipėdos širdį pačiame miesto centre, žada parodyti kitokį savo veidą. Panašu, organizatoriai pažado laikosi, nes jau pirmosios paskelbtos grupės – „Blood Red Shoes“, „Freaks On Floor“, „Frank Fitts“ – privertė suklusti ir laukti tęsinio. Šiandien „Roko naktys“ savo sąrašą papildo dar keturiomis kietomis grupėmis.

„Repetitor“ – energingieji serbai, 2015 metais pasirodę „Kablyje“, šiemet sugrįžta į festivalį „Roko naktys“. Intensyvūs post-pankiniai ir garažiniai rokeriai kartu groja jau daugiau nei 10 metų. Trečiasis albumas „Gde ćeš“ (2016), kaip ir pirmieji jų darbai, sulaukė kritikų ir gerbėjų ovacijų. Nepaisant to, jog grupė dainuoja serbiškai, jie jau apkeliavo pusę Europos ir pelnė pripažinimą muzikiniame pogrindyje.

„Repetitor“ klausytojas yra pasitinkamas su daug garso, įniršio ir skausmo dainų žodžiuose. Vokalistas ir gitaristas Boris yra pankroko įkvėptas sunkiųjų rifų uraganas, tuo tarpu abi merginos – labiau prijaučiančios grandžui – palaiko grupės pusiausvyrą: žaisminga Ana-Marija su bosine gitara ir Milena prie žvėriškų būgnų. Paskutinio pasirodymo Lietuvoje metu Boris prisipažino, jog trys nutrauktos stygos yra koncerto rekordas, įdomu, kaip jam šiemet seksis Klaipėdoje.

„The Station“ – pernai susikūrusi ir iškart išgarsėjusi dramatiško roko grupė iš Vilniaus žavi gerbėjus netikėta muzika ir prasmingais tekstais. Per mažiau nei pusmetį grupė pristatė radijo stočių ir „YouTube“ pamėgtus singlus „Herojai“ ir „Akmenėliai“, išleido CD ir vinilo plokštelę „Išsišakojančių takelių miestas“ kartu su grafine novele, koncertavo su Tom Odell bei įrašė vaizdo koncertą legendinėje „LRT Opus“ studijoje. Meno ir muzikos projektu save vadinanti grupė muziką derina su pieštinėmis novelėmis ir poezija, o ant scenos kartais pasirodo ir aštuoniese: du dainininkai, du gitaristai, bosistas, būgnininkas, saksofonistas ir MC.

„Rokas yra gyvas organizmas, egzistuojantis tarp melodijos, harmonijos, teksto, prasmės, muzikantų ir auditorijos. Gyvas atlikimas stipriai pakeitė mūsų muziką. Koncertai iššaukė aštresnę, energingesnę ir tamsesnę muzikos dvasią, o mes patys suaugome su muzika, kaukes pakeitė tamsa“, – dalinasi patirtimi „The Station“.

„Wolfsome“ – Kauno rokeriai, plačiai visuomenei tapę žinomais po M.A.M.A apdovanojimų, pelnę LRT metų naujoko titulą ir išleidę debiutinį albumą „Origin.412“, šiemet vėl pasirodys „Roko naktyse“. Per kelerius metus jie jau spėjo suburti nemažą fanų ratą, surengti koncertus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, vieną iš koncertų nufilmuoti „LRT Opus“ studijoje ir būti pastebėtais „Top Gear“ laidos, kurioje jau skambėjo jų daina „Electrified“. „Wolfsome“ savo muzikinį stilių apibūdina kaip rokenrolą, gimusį sumaišius bliuzą ir sunkujį roką, o iš kitų išsiskiria ypač energingais ir kokybiškais gyvais pasirodymais.

„Timid Kooky“ yra dar viena naujiena, atrasta „Tamsta Club“ organizuojamame konkurse „Garažas’17“. Šie taisyklių laužytojai iš Vilniaus taip pat pasirodys festivalyje „Roko naktys“. Grupė susideda iš trijų jaunų, perspektyvių muzikantų, grojančių „dėl paties grojimo, malonumo bei pinigų“. Muziką jie kuria repeticijose, maišydami protą, balso stygas ir prakaitą į vieną bendrą garso bangą, kuri pavergia ir prikausto. Gyvuose koncertuose grupės nariai Tomas, Dovydas ir Džiugas nevengia improvizacijos, todėl bendras grupės skambesys nuolat kinta. Koncertų metu „Timid Kooky“ muzikoje galima išgirsti decibel stoner, rainbow metal, progressive jazz rock, psychadelic elementų.

Visos šios grupės ir jų klausytojai susitiks rugpjūčio 11-12 dienomis festivalyje „Roko naktys“, Klaipėdos laivų remonto elinge prie Kruizinių laivų terminalo. Tarp pagrindinių festivalio rėmėjų – „Kalnapilio-Tauro” grupė, 15min, Druskininkų minerarinis vanduo Hermis ir kiti.  Bilietus galima įsigyti tik rokonaktys.lt. Bilietų kiekis ribotas.