Daugiau nei prieš 10-metį Geteborge gimė sunkiosios muzikos projektas „Amaranthe“. Šiandien šis vardas, priklausantis tiek Švedijai, tiek Danijai, išraižytas metalo metraščiuose didžiosiomis raidėmis. Gegužę „Amaranthe“ atvyks į Lietuvą. Įspūdingojo šešeto koncertas vyks Vilniaus menų fabrike „Loftas“.

„Amaranthe“ statistika verčia kilstelėti dulkinos odos klajūno skrybėlę: 4 albumai, parduoti 0,5 milijono tiražu; 4 koncertiniai turai po Europą ir Valstijas per 4 metus; 100 milijonų perklausų platformoje „Spotify“ ir virš 40 mln. – „YouTube“. Naujausias albumas „Maximalism“, įsitaisęs pirmose pozicijose Valstijose, o trys pastarieji užsitvirtinę TOP10 statusą Švedijos ir Suomijos albumų čartuose.

„Amaranthe“ singlas „Drop Dead Cynical“ nuolat skamba didžiausiuose amerikiečių sporto renginiuose, pavyzdžiui nacionalinėse ledo ritulio varžybose. Šis kūrinys taip pat karaliavo keletą savaičių pirmoje vietoje didžiausioje JAV roko radijo stotyje „SiriusXM Octane“. Tūkstančius kartų jų dainas suko Skandinavijos radijo stotys.

Melodic death žanro metalą „Amaranthe“ perleidžia per savo venas ir sukuria išskirtinį, pulsuojantį produktą. Būgnininko Morteno Løwe Sørensenio ritminis įtraukimas ir sparčiai besiplečiantis bosisto Johano Andreasseno žemo dažnio puolimas leidžia gitaristui Olofui Mörckui atlikti chirurgiškai tikslius, beveik mašininius gitaros rifingus ir šiuolaikine klaviatūra pertepti kūrinius sultingais sluoksniais.

Amžinosios, didingos giesmės, atliekamos emocingosios Elizės Ryd angliškuoju balsu ir Henriko Englundo Wilhelmssono lediniai klyksmai susijungia su galinga melodinga muzika, kuri yra ne tik unikali ir nepamirštama, – tai tiesiog kitas žingsnis metalo evoliucijoje. Ir džiugu, kad sunkiosios muzikos mėgėjai turės galimybę jau labai greitai tai išgirsti Vilniuje.

Kaip ir daugelis pastaruoju metu sostinėje vykusių kokybiškų sunkiosios muzikos koncertų, taip ir šis rengiamas po „Roko naktų“ vėliava. Bilietus galima įsigyti TIK ČIA.